HABERLER

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma

Dünya genelinde farklı bir ülkeye taşınmak, eşyalarınızı götürüp götürmeme kararını vermenizi de beraberinde getirir. Genel olarak ülkemizden ve diğer ülkelerden ülkemize ev eşyalarının götürülüp getirilmesi için farklı seçenekler bulunmaktadır. Normal şartlarda Almanya ev taşıma valizinizi alıp gitmek gibi görünse de, günümüzde komple ya da kısmi ev eşyalarınızı da beraberinizde yeni yaşam alanınıza taşımanız anlamına da gelmektedir. Bunun için yapmanız gereken bazı özel prosedürler olduğunu hatırlatarak, genel kapsamda bunların neler olduğunu açıklamaya başlayalım.

Türkiye’den Almanya’ya Ev Taşıma Aşamaları

Öncelikli olarak yasal haklarınızı bilmeniz, hangi eşyaların götürülüp hangilerinin götürülmeyeceğini iyi kavramanız gerekiyor. Almanya ev eşyası taşıma esnasında, uluslar arası taşıma kurallarına uygun olan eşyaların taşınmasına izin verilir.

 • Taşınacak olan eşyalar doğru şekilde paketlenmek zorundadır.
 • Kısa sürede bozulacak olan gıdalar, sıvı maddeler, yanıcı maddeler paketlemeden muaf tutulmalıdır.
 • Her eşya, paketlendiği koli ve benzeri ürünlerin üzerine listelenmelidir.
 • Yasal olarak ülkeler arası geçişi yasak olan maddeler asla eşyalar arasında bulundurulmamalıdır.
 • Hacimli ve büyük eşyalar için karayolu ile gönderi yapılmalıdır.
 • Gidilecek olan ülke için konsolosluk ya da elçiliklerden gerekli izin belgeleri yaptırılmalıdır.
 • Gönderi yapılacak araç CBP formu ve diğer izin belgelerine sahip olmalıdır.

Almanya Eşya Taşıma Prosedürleri

Aynı şehirde bir yerden bir yere evinizi taşımak bir nebze de olsa kolaydır. En azından belirli izinleri almaz, tüm eşyalarınızı bir şekilde gideceğiniz eve götürürsünüz. Ancak Almanya ev nakliyesi bu konuda daha fazla prosedür içerir. Her ülkenin olduğu gibi Almanya hükümeti de, belgeler, izinler ve raporlar beyan edecektir. Bu işlemleri öncelikli olarak ülke konsolosluğuna giderek bireysel başvuru esası ile gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Sonraki aşamalar konusunda her konsolosluğun kendine has özel uygulama süreçleri vardır. Almanya bu konuda katı ve belirli sınırlandırmalar uygular. Taşıyacağınız eşyaların sizden detaylı dökümleri istenecektir. Bu liste aynı şekilde sizin nakliye eşya döküm formunuz ile de örtüşmelidir.

Almanya Zati Eşya Taşıma

Zati eşya taşıma belirli standartlar ile belirlenmiş, sınıflandırılmış eşya guruplarını içine alır. Bu eşyalar ev araç gereçleri ve kişisel eşyalar ile sınırlandırılmıştır. Hiçbir ülke ticari kapsamda olan malları kendiniz ile birlikte taşımanıza izin vermez. Ülke gümrüklerinde sorun yaşamamak adına sadece kendinize ait olan eşyaları almanız gerekmektedir. Almanya ev taşıma firmaları bu konuda bilgi alabileceğiniz bir diğer kanaldır. Genel olarak ülkelere nelerin götürülüp nelerin götürülmeyeceği konusunda detayları size aktarabilirler. Firmamızın uzmanlığı uluslar arası taşıma olduğu için sizlere daha doyurucu ve etkili bilgiler verebilecektir.

Almanya Ev Nakliyat Çözümleri

Global dünyanın gerçekçi bakliye çözümleri her geçen gün kişilerin beklentilerini karşılamaya daha yakınlaşıyor. Bu bağlamda Almanya’ya taşınmak neredeyse aynı ülkede, bir şehirden başka bir şehre taşınmak kadar sıradan bir hal almıştır. Uzmanlık alanı tamamen bu tarz olan firmamız, sizlere daha rahat iş akışı sağlayabilecek kapasitededir. Özel eşyalarınız, gereksinim duyacağınız kişisel ve evsel eşyalarınızın tamamını sizler de istediğiniz ülkeye gönderebilirsiniz. Bunun için firmamız gerekli olan tüm standartları sağlarken, dolaşım için gerekli olan belgelere de sahiptir. Bu sizin gümrüklemede sorun yaşamamanız anlamına gelecektir. Eşyaları toplarken gözetim yapılabilir ve listelenme konusunda size destek olunabilir.

Almanya’ya Eşya Gönderme İçin Neler Yapmalısınız?

Öncelikle eşyalarınızın hangilerini götürebileceğini bilmelisiniz. Bu kapsamda yukarıda yazılı olan maddeleri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Bunların haricinde kişisel eşyalarınız, ticari statüde olmayan eşyalar yanınızda da taşınabilir. Ancak bu yükü taşımak yerine, komple gönderi de yapmanız mümkündür. Almanya ev taşıma fiyatları eşyaların kapladığı metre küp bazında değişiklik göstermektedir. Konteyner olarak alınacak olan eşyalarınız ne kadar az ise o kadar düşük ücret olacaktır. Ancak eşyaların artması da fiyatı aynı oranda yükseltmez. Bir kat sayı belirlenerek çarpan şeklinde gitmektedir. Bu konuda detayları ön ekspertiz ekibimizden alabilirsiniz.

Almanya Evden Eve Nakliyat Kolaylığı

Tüm aşamaları ile belirlenen prosedürler yapıldıktan sonra, işlerin geri kalan prosedürleri firmamız tarafından çözümlenir. İzinler ve listeleme kullanıcılara aittir. Bu belgeler eksiksiz olarak tarafımıza verildikten sonra Almanya evden eve ya da ülkeden ülkeye ev taşımacılığı sorunsuz bir şekilde yapılabilecektir. Gümrük konusunda konsolosluğun sizlere vereceği izin ve onay belgesi geçerli olacaktır. Bu belge ile çok ufak bir ayak bastı parası ödeyerek eşyalarınız ülke sınırları içine alınacaktır. Aynı şekilde diğer yasal belge ve izinleri uzman ekibimiz gerekli mercilere onaylatarak, sorunsuz bir şekilde eşyalarınızı Almanya’da ki yeni adresinize getirecektir.

YORUMLAR:

 1. Yorum by Gamze on 29 Ağustos 2019 9:49 am

  Münihe ankarada eşya taşımak ortalama fiyatı ne olur? Teşekkürler

 2. Yorum by atlasmovers on 13 Eylül 2019 1:45 pm

  Sevgili Gamze Hanım,

  Fiyat teklifimizi mail adresinize detaylı olarak ilettik almanyaya ev eşyası taşımacılık konusunda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

 3. Yorum by Serkan on 2 Ocak 2020 11:27 pm

  Merhaba.
  Antalyadan Almanya Köln şehrine 2+1 ev eşyasını taşıma maliyeti nedir acaba ?

 4. Yorum by Nergiz Çamkıran on 28 Ocak 2020 5:09 pm

  Merhabalar, İstanbuldan Almanyaya ev eşyası taşımak istiyorum yaklaşık evim 2+1 20-25 metreküp civarında mart sonu gibi taşınmayı planlıyoruz eşyalar hepsinin paketlenmesi ve almanya da kurulması gerekiyor lütfen fiyat teklifinizi en kısa sürede iletirimisiniz teşekkür ederim.

 5. Yorum by Mustafa on 2 Şubat 2020 11:13 am

  İstanbul’dan Münih’e 2+1 eşya taşımak istiyoruz. Mail ile teklif göndermenizi rica ediyorum. Ayrıca bazı eşyaları yeni almak istiyoruz. Bu taşıma ve gümrük ile alakalı sorun oluşturur mu?
  Kolay gelsin.

 6. Yorum by Mehtap Sağlam on 25 Haziran 2020 3:39 am

  Merhaba
  Almanya bösel e eşya gönderimi güncel fiyat hakkında Bilgi almak istiyorum, göndereceğim ürünler yatak odası, yemek odası, koktuk takımı ve yaklaşık 7 adet ev eşyası ile doldurulmuş koli olacaktır bunları vergisi ile de hesaplayıp cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

 7. Yorum by Mehtap Sağlam on 25 Haziran 2020 3:40 am

  Merhaba
  Almanya bösel e eşya gönderimi güncel fiyat hakkında Bilgi almak istiyorum, göndereceğim ürünler yatak odası, yemek odası, koktuk takımı ve yaklaşık 7 adet ev eşyası ile doldurulmuş koli olacaktır bunları vergisi ile de hesaplayıp cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

 8. Yorum by Hüseyin on 12 Temmuz 2020 5:20 pm

  Samsun’dan Aachen’e 3+1 ev eşyası taşıtmak istiyorum.
  Muhtemel tarih Ekim 2020 olacak.
  Fiyat verebilir misiniz.

 9. Yorum by Mustafa TORUN on 27 Ağustos 2020 7:05 pm

  İstanbul / Ümraniye’den Almanya Paderborn’a;

  -1 adt L Koltuk takımı
  -2 Adt Halı
  -1 Adt Buz Dolabı
  -1 Adt Çamaşır Makinesi
  -1 Adt 160×200 Karyola + Yatak
  -1 Adt 120x35x126,5 ayakabılık

  İçin taşıma fiyat teklifi sunabilir misiniz ?

 10. Yorum by Devlet Fisun Sayın on 14 Eylül 2020 8:48 am

  Merhaba Aachen dan izmire 10 koli ev esyasi getirtmek istiyorum fiyat ne olur

 11. Yorum by Cabbar Cem on 28 Eylül 2020 11:13 pm

  Merhaba, istanbul levent’ten münih’e 3+1 evimi kasım ayı ortasına kadar taşımak istiyorum. teklifinizi rica ediyorum

 12. Yorum by melike hephos on 30 Eylül 2020 6:46 pm

  Merhaba ,
  İzmir’den Almanya Aurich’e en geç 25 Ekimde Aurich’te orada olmak üzere taşınmam gerekiyor.

  1+1 evimden yaklaşık 15 m3 eşya için teklifinizi rica ederim.

 13. Yorum by Said on 30 Eylül 2020 10:00 pm

  Merhaba Ankara’dan Seitingen’e ev eşyası fiyat alabilirmiyim.

 14. Yorum by Esen Agiroglu on 9 Ekim 2020 4:24 pm

  Sayın yetkili.
  Almanya Göppingen den İzmir’e 30 büyük koli göndermek istiyoruz. Tahmini ücreti öğrenebilirmiyiz

 15. Yorum by Ceyda on 18 Ekim 2020 1:43 pm

  Merhabalar,

  Istanbul’dan Almanya Wiesbaden’a 2 yatak, 1 televizyon, 1 utu makinasi, kiyafet, evrak ve ev esyalari ile dolu yaklasik 15 karton tasimak istiyoruz. Muhtemel tarih Kasim basi olacak. Mumkun mudur ve fiyat verebilir misiniz?

  Tskler