HABERLER

Türkiye’den Liechtenstein’a Ev Taşıma Hakkında Merak Edilenler

Sistemsel olarak ülkemizden yurtdışına eşya taşınması mümkündür. Zaman içinde oluşan teknolojik gelişmeler sayesinde, her geçen gün bu hizmete olan talep de artmaktadır. Liechtenstein’dan Türkiye’ye eşya taşıma yapmak istiyorsanız, firmamızdan etkin şekilde yararlanabilirsiniz. Konuya ilişkin yüzeysel bilgileri ve merak ettiklerinizi makalemizde bulabilirsiniz. Bu şekilde en azından taşınma süreci hakkında daha belirgin düşünceleriniz oluşacaktır.

Liechtenstein Ev Taşıma Prosedürleri

Sadece aynı şehirde, aynı ülkede değil, artık dünya genelinde farklı ülkelere de taşınabileceğinizi biliyorsunuz. Elbette bu işlemler normal taşınma konusu gibi işlemez. Yasal olarak Liechtenstein ev nakliyesi konusu bazı kurallara bağlıdır. Yapmanız ve yapmamanız gerekenler konusunda bu yazıda ön bilgiler bulacaksınız. Eşya kapsamına nelerin girdiğini, nelerin yasaklı olduğunu ve hangi belgelerin gerekli olduğunu sizler de yazımızda daha net şekilde öğrenebileceksiniz.

Liechtenstein’a Eşya Göndermek İçin Ne Yapmalı?

Bu tarz bir işlem için ilk olarak ilgili ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekir. Konsolosluk sizden farklı belgeler ve bilgiler isteyecektir. Tüm bunları hazırladığınızda Liechtenstein’a eşya gönderme için gerekli olan izin belgeleriniz size verilecektir. Eşya sahibi olarak pasaportunuz, oturum izni, çalışma ya da okuma izinleri, yazıları gibi resmi evrakları hazırlamadan, eşyalarınız için gerekli izinler tarafınıza verilmez. Bu nedenle ön başvuru yaptıktan birkaç içinde evrakların tamamlanması istenecektir.

Liechtenstein Zati Eşya Taşıma Sorunlarını Nasıl Çözersiniz?

Öncelikle böyle bir konuda firmamızdan destek alabileceğinizi bilmenizi isteriz. Kurumsal yapısı ve alanında uzman olan firmamız, sizlere gerekli prosedürler hakkında tüm detayları, iş akışını anlatabilir ve yardımcı olabilir. Liechtenstein zati eşya taşımacılığı ile evinizde ihtiyacınız olabilecek tüm eşyaları nakliyeye alabilirsiniz. Elbette yasaklı olan ve sıkıntılı durumların olmasına neden olabilecek bazı eşyalar paketlemede ayrıştırılmak zorundadır. Bu konuda detayları konsolosluk size form olarak sunacaktır.

Liechtenstein Ev Taşıma Firmaları

Yurt içi taşımacılıktan çok ayrı olan yurtdışına taşınma işlemi, etkin nedenlerden dolayı oldukça dikkat ister. Özellikleri tamamen yasal zorunluluklarda olan bu konuyu dikkatli takip etmeli, gerekli evrakları doğru şekilde ve zamanında sunmalısınız. Aynı şekilde Liechtenstein eşya taşıma şirketi nakliye için gerekli izinlere sahip olmalı. Bu tarz işlem yapan firmaların yurt dışına yük çıkartabilmeleri için bazı özel izin belgelerine sahip olmaları gerekir. Eğer belgesi olmayan bir araca yükleme yaparsanız, eşyalarınız gümrük geçişinde kalacaktır.

Liechtenstein Ev Nakliyat İşlemlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yasal konular bu bağlamda oldukça önemlidir. Sorunsuz bir nakliye için sizden istenen belgeler, yük ayrıştırma işlemi doğru şekilde yapılmalıdır. Liechtenstein’a taşınmak için eşyalarınızda bazı maddelerin bulunmaması gerekir.

Yakıcı, patlayıcı ya da yanıcı maddeler

Yasal olarak ülkeler arasında geçişine izin verilmeyen madde ve kimyasallar

Gıda konseptine tabi, bozulacak, akacak ve kokacak maddeler

Koliler içinde olmaması gereken malzemeler olarak sınıflandırılır. Ayrıca yüklerinizi doğru koliler içinde almalı, kırılacak ürünleri ayrı şekilde paketleyip işaretlemelisiniz.

Liechtenstein Ev Taşıma Fiyatları Nasıldır?

Ülkeler arası da olsa, nakliyeciliğin kuralları değişmez. Yine yükün hacmi, ağırlığı ve gidilecek olan mesafe dikkate alınır. Bu şekilde tarifelerden belirlenen ücretler talep edilecektir. Ayrıca Liechtenstein ev eşyası taşıma konusunda eşyaların toplanması, gidilen adreste indirilip yerleştirilmesi isteniyorsa, ekstra ücretlendirme yapılacağının altını çizmeliyiz. Tüm bunların haricinde gümrük geçiş ücreti ve sigorta masrafları müşteri tarafından ilk etapta söylenen şekilde karşılanmalıdır.

Liechtenstein Eşya Taşıma Nasıl Yapılır?

Bu tarz bir taşıma için süreci makalemizde yüzeysel olarak ele aldık. Konsolosluğa ön başvuru ve evrakların hazırlanması ilk adım olacaktır. İzin belgesi alınmasına takiben eşyaların ayıklanması ve paketlenmesi gelir. Liechtenstein evden eve nakliyat konusunda ise direk olarak firmamızdan da destek alabilirsiniz. Bölgede bulunan ekiplerimiz sizlere bu konuda da yardımcı olacaktır. Etkin ve doğru bir iş akışı sağlamak amacıyla firmamızın uzmanlığından yararlanabilirsiniz.

Liechtenstein Evden Eve Nakliye Yapılıyor Mu?

Liechrenstein için de nakliye kuralları değişiklik göstermez. Ülke içinde bir yerden başka bir yere sizler de nakliye talebinde bulunabilir ve bu hizmeti talep edebiliriz. Yaygın hizmet ağımız sayesinde Liechtenstein evden eve taşımacılık konusunda da sizlere rahatlıkla yardımcı olabiliriz. Ekiplerimiz Avrupa’nın birçok ülkesinde evden eve ve ülkeler arası profesyonel nakliye/ taşıma hizmeti vermektedir. Bu konuda daha detaylı bilgiyi almak için iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR:

No comments yet